Białe Wakacje na 64 polach

9 lutego w ramach cyklu imprez “Białe Wakacje 2020” rozegrany został turniej szachowy, w którym w dwóch kategoriach rywalizowało 15 zawodników. W turnieju Open A zwyciężył Kacper Czaczyk, a w Open B Mikołaj Breliński (obaj Baszta MOS Żnin).

Turniej w obu grupach został rozegrany systemem kołowym. Tempo gry wynosiło 10 minut na każdego zawodnika. W grupie A grali zawodnicy z rankingiem powyżej 1600, zaś w grupie B – zawodnicy z rankingiem do 1600.

W grupie A do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, bowiem Jakub CzaczykTomasz Katafiasz (obaj Baszta MOS Żnin) w zasadniczej fazie turnieju zdobyli po 4 punkty, a mecz między sobą zremisowali. W pojedynku decydującym o wygranej lepszy okazał się Czaczyk. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin).

W grupie B zagrało aż 9 zawodników. Zdecydowanie najlepszy okazał się Mikołaj Breliński. Wygrał sześć z ośmiu partii, a dwie zremisował. Drugie miejsce zajęła Matylda Brelińska, a trzecie ex-aequo Dominik BauzaMarcelina Brelińska (wszyscy Baszta MOS Żnin).

Wyniki turnieju Open A:

Poz.ZawodnikKlub / MiejscowośćPunkty
1.Kacper CzaczykBaszta MOS Żnin4,0 + 1
2.Tomasz KatafiaszBaszta MOS Żnin4,0 + 0
3.Piotr SzybowiczSzachowa Dwójka Szubin3,0
4.Wiktor TańskiBarcin2,5
5.Robert SalamonZłotniki1,0
6.Jakub TańskiBarcin0,5

Wyniki turnieju Open B:

Poz.ZawodnikKlub / MiejscowośćPunkty
1.Mikołaj BrelińskiBaszta MOS Żnin7,0
2.Matylda BrelińskaBaszta MOS Żnin6,0
3.Dominik BauzaBaszta MOS Żnin5,5
Marcelina BrelińskaBaszta MOS Żnin5,5
5.Maurycy KranzŻnin5,5
6.Miłosz KranzŻnin3,0
7.Olgierd PawłowskiŻnin2,5
8.Grzegorz TańskiBarcin1,0
9.Bartosz DelectaŻnin0,0
Najlepsi w turnieju Open B, od lewej: Mikołaj Breliński, Matylda Brelińska i Dominik Bauza.

Zawody sędziował Piotr Konieczyński z Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Piotra Szybowicza (Szachowa Dwójka Szubin).