Drugi turniej dla Mariki

Marika Baczyńska z Bydgoszczy wygrała drugi turniej zaliczany do Otwartych Mistrzostw Żnina 2020 w tenisie stołowym. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek.

W zawodach rozegranych 16 marca w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 udział wzięła rekordowa liczba 18 zawodniczek i zawodników. Turniej sędziowali Marcin JańczakMariusz Kolasiński.

Niedzielne zawody przeprowadzono w dwóch fazach. W pierwszej zgłoszeni uczestnicy drogą losowania zostali podzielenie na trzy grupy, gdzie grali systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Trzech najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do drugiej rundy – finałowej, gdzie walczono o zwycięstwo. Z kolei zawodnicy z miejsc IV-VI również kontynuowali grę, ale jej stawką były pozycje X-XVIII.

W grupie A najlepszy okazał się zwycięzca pierwszego turnieju Maciej Lisowski z Kołaczkowa, w grupie B – Marika Baczyńska z Bydgoszczy, a w grupie C – Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek.

W rundzie finałowej nie znalazł się żaden z reprezentantów Żnina. Za sporą niespodziankę uznać też należy odpadnięcie broniącego złotego medalu Tomasza Grobelskiego z Kołaczkowa.

6. Marcin Byczyński Murczyn 1 1:10

Zawodnikom zarówno walczącym o zwycięstwo jak i o dalsze lokaty, zaliczone zostały wyniki bezpośrednich spotkań z pierwszej rundy.

Po rozegraniu wszystkich pojedynków najlepszą okazała się 20-letnia Marika Baczyńska z Bydgoszczy, która chociaż przegrała mecz z Henrykiem Wawrzyniakiem, to w pozostałych sześciu z siedmiu spotkań wygrywała 2:0 (czyli za 3 punkty) i łącznie legitymowała się lepszym wynikiem punktowym.

Trzecie miejsce wywalczył Michał Łęgowski, a na czwartym uplasował się zwycięzca pierwszej eliminacji Maciej Lisowski (obaj Kołaczkowo).

W grupie walczącej o miejsca X-XVIII zwyciężył Tomasz Grobelski, ale dla aktualnego mistrza Żnina to marne pocieszenie, bowiem w klasyfikacji generalnej do liderującego Henryka Wawrzyniaka traci już 12 punktów.

21.Marcin ByczyńskiMurczyn66

Trzecia eliminacja Otwartych Mistrzostw Żnina 2020 w tenisie stołowym zaplanowana została na 15 marca br. Zapisy od godz. 9:00, około godz. 9:30 przewidziane jest rozpoczęcie gier. Wpisowe wynosi 10 zł od zawodnika, zwolnieni opłaty są dzieci i młodzież szkolna do lat 18.