Wczoraj (21.05.2023 r.) na boiskach siatkówki plażowej rozegrany został turniej „I Mistrzostwa Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4×4” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie.

Zebranych zawodników w imieniu Burmistrz Żnina Robert Luchowski powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzy Śniadecki.

W pierwszej edycji rozgrywek 4×4 udział wzięło 11 drużyn m.in. ze Żnina, Mogilna, Radomia, Włocławka, Szubina, Gołąbek, Gdańska, Potrzanowa czy Sępólna Krajeńskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy, w grupie A rywalizowało 6 zespołów z kolei w grupie B zagrało 5 zespołów. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów a każdy set do 15 punktów. Drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca 1 i 2 weszły do półfinałów gdzie rozegrano dwa mecze: zwycięzca grupy A vs drużyna z miejsca 2 w grupie B oraz zwycięzca grupy B vs drużyna z miejsce 2 w grupie A. Zespoły, które przegrały w półfinałach rozegrały mecz o 3 miejsce a zwycięzcy półfinałów rozegrali mecz finałowy.

Klasyfikacja końcowa I Mistrzostw Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4×4:

Miejsce I – Szwagry (Radom) w składzie:

– Kamila Pobereszko,

– Kinga Pobereszko,

– Karol Fryszkowski,

– Łykasz Grzyb.

Miejsce II – Żuberki (Szubin) w składzie:

– Katarzyna Wolff,

– Katarzyna Pietraszko,

– Remigiusz Kasprzak,

– Szymon Wójcik.

Miejsce III – Ziomale (Włocławek) w składzie:

– Piotr Cieślak,

– Klaudia Sosińska,

– Marta Dąbrowska,

– Semenov Dmytro.

Miejsce IV – Kofeina i do przodu (Sępólno Krajeńskie) w składzie:

– Kamil Więcek,

– Paweł Kubik,

– Agnieszka Waniewska,

– Karolina Lackowska.

Pełne wyniki dostępne są pod linkiem: Miejski Ośrodek Sportu w Żninie » I Mistrzostwa Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4×4 (gminaznin.pl)

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Ośrodek szkoleniowy. Gabinet pedagogiczny. Janusz Witkowski oraz pakiety promocyjne od Gmina Żnin. Ponadto zawodnicy zwycięskich zespołów otrzymali vouchery na kręgle do wykorzystania w Cukrownia Żnin oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy AromaSzubin.pl i fit+ Żnin. Napoje zapewniła firma XL Energy Drink.

Nagrody wręczyli: Kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Marcin Jańczak, sędziowie turnieju Agnieszka Kulpeksza i Maciej Drzewiecki oraz prowadzący turniej Bartłomiej Ojak.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Pomorska, Radio Żnin FM, Wasze Radio] FM

Za przebieg rozgrywek odpowiedzialni byli:

Bartłomiej Ojak – przygotowanie i prowadzenie turnieju

Agnieszka Kulpeksza i Maciej Drzewiecki – sędziowie turnieju

Arkadiusz Wójciak – sprawy techniczne

Pałuckie WOPR – zabezpieczenie turnieju

fot. Bartłomiej Ojak, Hubert Dojaś

/Bartłomiej Ojak/

Related Posts