Lisieccy najlepsi przy stole

W niedzielę 19 stycznia br. w sali przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się tegoroczna edycja Otwartych Deblowych Mistrzostw Żnina w tenisie stołowym. Do gry przystąpiła rekordowa liczba 18 zawodników. W drodze losowania połączeni oni zostali w pary (wyjątek stanowiły pary rodzinne: ojciec + dziecko).

Grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Rozegrano łącznie 36 spotkań.

Mistrzowie Żnina 2020: Mateusz i Stanisław Lisieccy (fot. Marcin Jańczak)

Tytuł mistrzowski zdobyli StanisławMateusz Lisieccy z Gościeszyna, którzy wygrali wszystkie pojedynki, z czego tylko w jednym do zwycięstwa potrzebowali trzeciego seta. Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Mirosław Misiaszek i Grzegorz Kowalski z Kcyni, a na trzecim Tomasz GrobelskiWaldemar Dolegała (Kołaczkowo / Szubin). Tuż za podium znaleźli się reprezentanci gminy Żnin Stanisław MikołajczakHenryk Wawrzyniak. Do miejsca na podium zabrakło im 1 punktu, a warto zauważyć, że wygrali pojedynki z duetami, które znalazły się na drugim i trzecim miejscu.

Klasyfikacja końcowa:

Poz.DuetMiejscowośćPunktySety
1.Stanisław Lisiecki / Mateusz LisieckiGościeszyn2316:1
2.Mirosław Misiaszek / Grzegorz KowalskiKcynia1814:6
3.Tomasz Grobelski / Waldemar DolegałaKołaczkowo / Szubin1712:7
4.Stanisław Mikołajczak / Henryk WawrzyniakŻnin / Bożejewiczki1512:7
5.Krzysztof Byczyński / Marcin ByczyńskiMurczyn1310:10
6.Maja Łęgowska / Michał ŁęgowskiKołaczkowo118:9
7.Mariusz Kolasiński / Tadeusz WypijewskiŻnin / Rogowo97:11
8.Przemysław Ślebioda / Grzegorz BudnyPiechcin / Żnin32:14
9.Ireneusz Klinger / Marcin KlingerBudzisław00:16

Turniej przygotowali i sędziowali Marcin JańczakMariusz Kolasiński.