I Mistrzostwa Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4x4

21 maja 2023 r. na boiskach siatkówki plażowej rozegrany został turniej „I Mistrzostwa Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4×4” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie.

Zebranych zawodników w imieniu Burmistrz Żnina Robert Luchowski powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzy Śniadecki.
 
W pierwszej edycji rozgrywek 4×4 udział wzięło 11 drużyn m.in. ze Żnina, Mogilna, Radomia, Włocławka, Szubina, Gołąbek, Gdańska, Potrzanowa czy Sępólna Krajeńskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy, w grupie A rywalizowało 6 zespołów z kolei w grupie B zagrało 5 zespołów. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów a każdy set do 15 punktów. Drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca 1 i 2 weszły do półfinałów gdzie rozegrano dwa mecze: zwycięzca grupy A vs drużyna z miejsca 2 w grupie B oraz zwycięzca grupy B vs drużyna z miejsce 2 w grupie A. Zespoły, które przegrały w półfinałach rozegrały mecz o 3 miejsce a zwycięzcy półfinałów rozegrali mecz finałowy.
 
Klasyfikacja końcowa I Mistrzostw Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4×4:
Miejsce I – Szwagry (Radom) w składzie:
– Kamila Pobereszko,
– Kinga Pobereszko,
– Karol Fryszkowski,
– Łykasz Grzyb.
 
Miejsce II – Żuberki (Szubin) w składzie:
– Katarzyna Wolff,
– Katarzyna Pietraszko,
– Remigiusz Kasprzak,
– Szymon Wójcik.
 
Miejsce III – Ziomale (Włocławek) w składzie:
– Piotr Cieślak,
– Klaudia Sosińska,
– Marta Dąbrowska,
– Semenov Dmytro.
 
Miejsce IV – Kofeina i do przodu (Sępólno Krajeńskie) w składzie:
– Kamil Więcek,
– Paweł Kubik,
– Agnieszka Waniewska,
– Karolina Lackowska.
 
Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Ośrodek szkoleniowy. Gabinet pedagogiczny. Janusz Witkowski oraz pakiety promocyjne od Gmina Żnin. Ponadto zawodnicy zwycięskich zespołów otrzymali vouchery na kręgle do wykorzystania w Cukrownia Żnin oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy AromaSzubin.pl i fit+ Żnin. Napoje zapewniła firma XL Energy Drink.
 
Nagrody wręczyli: Kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Marcin Jańczak, sędziowie turnieju Agnieszka Kulpeksza i Maciej Drzewiecki oraz prowadzący turniej Bartłomiej Ojak.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Gazeta Pomorska, Radio Żnin FM, Wasze Radio FM
 
Za przebieg rozgrywek odpowiedzialni byli:
Bartłomiej Ojak – przygotowanie i prowadzenie turnieju
Agnieszka Kulpeksza i Maciej Drzewiecki – sędziowie turnieju
Arkadiusz Wójciak – sprawy techniczne
Pałuckie WOPR – zabezpieczenie turnieju
fot. Bartłomiej Ojak, Hubert Dojaś
/Bartłomiej Ojak/