Mistrzostwa Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4x4

21 maja 2023 r. na boiskach siatkówki plażowej MOS rozegrany został turniej „I Mistrzostwa Żnina w siatkówce plażowej mikstów 4×4” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie. Koordynatorem turnieju jest Bartłomiej Ojak.

Turniej skierowany jest do wszystkich miłośników siatkówki plażowej.

W pierwszej edycji rozgrywek 4×4 udział wzięło 11 drużyn m.in. ze Żnina, Mogilna, Radomia, Włocławka, Szubina, Gołąbek, Gdańska, Potrzanowa czy Sępólna Krajeńskiego. Drużyny podzielono na dwie grupy, w grupie A rywalizowało 6 zespołów z kolei w grupie B zagrało 5 zespołów. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów a każdy set do 15 punktów. Drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca 1 i 2 weszły do półfinałów gdzie rozegrano dwa mecze: zwycięzca grupy A vs drużyna z miejsca 2 w grupie B oraz zwycięzca grupy B vs drużyna z miejsce 2 w grupie A. Zespoły, które przegrały w półfinałach rozegrały mecz o 3 miejsce a zwycięzcy półfinałów rozegrali mecz finałowy. 

W drugiej edycji udział wzięło 12 drużyn.

Rok
I Miejsce
II Miejsce
III Miejsce
Drużyny
2023
Szwagry
Radom
Żuberki
Szubin
Ziomale
Włocławek
11
2024
Cienkie Bolki
Darłowo/Łochowo/Charków/Sąpólno
Dream Team Chalin
Chalin/Tłuchowo/Dębowa Łąka
KPM
Żnin
12
Sędziowie
2023
2024
Maciej Drzewiecki
Agnieszka Kulpeksza
Bartłomiej Ojak