“Moje Boisko – Orlik 2012”

Boisko powstało w ramach projektu rządowego Platformy Obywatelskiej „Moje Boisko – Orlik 2012”, związanego ze szkoleniem dzieci młodzieży z okazji piłkarskich mistrzostw Europy przyznanych Polsce i Ukrainie w kwietniu 2007 roku.

Kompleks “Moje Boisko – Orlik 2012” na Stadionie Miejskim.

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 12 czerwca i uczestniczyły w nim władze miejskie, powiatowe i wojewódzkie. W skład naszego kompleksu wchodzi boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz tartanowe boisko do siatkówki, z możliwością gry także w koszykówkę.

Ze żnińskiego „Orlika” korzystają szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie, a także kluby sportowe, w tym występujące w klasie A Pałuczanka Żnin, B-klasowe LZS Jadowniki oraz Pałucka Akademia Piłkarska “Bzyki”.

Od kwietnia do września odbywają się na nim mecze Piłkarskiej Ligi MOS Orlik. Przede wszystkim jednak oferta „Orlika” skierowana jest do młodych mieszkańców Żnina, którzy pragną aktywnie i zdrowo spędzać czas wolny.

Boisko gościło również półfinał wojewódzki dziewcząt „Coca Cola Cup” oraz Kujawsko-Pomorski Finał Ligi Orlika 2010 chłopców i dziewcząt. Każdego roku jest miejscem rozgrywek turniejów piłkarskich na poziomie gminnym i powiatowym, a także mistrzostw międzyszkolnych i zmagań firmowych.