Otwarte Mistrzostwa Żnina w Baśkę sportową

W popularnej grze karcianej żnińskie rozgrywki rozpoczęły się na początku 2019 roku jednorazowym turniejem o Mistrzostwo Żnina, który wstępnie miał być przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców gminy Żnin. Spore zainteresowanie sprawiło, że ostatecznie do gry dopuszczono wszystkich chętnych. Turniej rozegrano w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Pierwszym mistrzem Żnina został Krzysztof Ciążyński z Ryszewa.

Od lutego 2019 r. do grudnia 2019 r. rozgrywano cykl imprez zaliczanych do klasyfikacji II Otwartych Mistrzostwa Żnina w Baśkę Sportową. Poszczególne eliminacje odbywały się już w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie. Po zsumowaniu punktów i odrzuceniu każdemu z uczestników dwóch najsłabszych wyników, złoty medal zdobył Piotr Sławski z Grochowisk Księżych.

W styczniu 2020 r. rozpoczęła się trzecia edycja rozgrywek, która trwała bardzo krótko, rozegrano tylko dwa turnieje. Kolejne rozgrywki zostały odwołane z powodu pandemii COVID 19. Baśka sportowa powróciła we wrześniu 2021 roku, tym samym zmienił się harmonogram rozrywek, sezon trwał od września 2021 r. do maja 2022 r. z przerwą od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r.

Rok
Miejsce I
Miejsce II
Miejsce III
Liczba uczestników
2019
Krzysztof Ciążyński
Ryszewo
2019
Piotr Sławski
Grochowiska Księże
Leszek Derwich
Janowiec Wlkp.
Radosław Jabłoński
Janowiec Wlkp.
44
2020
Leszek Derwich
Janowiec Wlkp.
Jerzy Śniadecki
Żnin
Bogdan Podlewski
Janowiec Wlkp.
40
2021/2022
Mirosław Jabłoński
Janowiec Wlkp.
Marek Leśny
Gniezno
Grzegorz Linkowski
Gniezno
49
2022/2023
Leszek Derwich
Janowiec Wlkp.
Cezary Turostowski
Bożejewiczki
-
Mirosław Jabłoński
Janowiec Wlkp.
36
2023/2024
Grzegorz Linkowski
Gniezno
Leszek Derwich
Janowiec Wlkp.
Jerzy Stawicki
Wolice
46