W niedzielne (16.04.2023 r.) na Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie rozegrany został VIII turniej tenisa stołowego z cyklu Otwartych Mistrzostw Żnina w tenisie stołowym w sezonie 2022/2023. W turnieju uczestniczyło 41 osób. Dziękujemy za tak liczny udział.

Zawodnicy grali systemem każdy z każdym w grupach – A, B, C, D, E, F, G, H. Osoby, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca awansowały do grupy finałowej. Pozostali walczyli w grupach o czterech grupach o miejsca 9-16, 17-24, 25-32, 33-41.

Po zaciętej rywalizacji na podium znaleźli się:

Miejsce I – Piotr Kozioł (Łachowice)

Miejsce II – Henryk Wawrzyniak (Bożejewiczki)

Miejsce III – Patryk Pochylski (Szubin)

Po zakończeniu VIII turnieju odbyło się podsumowanie całego sezonu 2022/2023. Klasyfikacja generalna wygląda następująco:

Miejsce I – Henryk Wawrzyniak (Bożejewiczki) – 147 punktów

Miejsce II – Jakub Cegiełka (Szubin) – 144 punkty

Miejsce III – Wiktor Belter (Mrocza) – 142 punkty

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Bricomarche ŻNIN oraz statuetki i medale, które wręczyli Burmistrz Żnina Robert Luchowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzy Śniadecki oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie Jacek Otto.

Turniej przygotowali i przeprowadzili: Mariusz Kolasiński, Marcin Jańczak i Piotr Konieczyński

Pierwszy turniej w sezonie 2023/2024 zostanie rozegrany 24 września 2023 roku (podany termin może ulec zmianie)

Fot. Marcin Jańczak, Mariusz Florczak

/Bartłomiej Ojak/

Related Posts