Wystartowały tenisowe mistrzostwa!

12 stycznia zainaugurowano tegoroczną edycję Otwartych Mistrzostw Żnina w tenisie stołowym. W pierwszych zmaganiach do gry przystąpiło 17 zawodników, w tym 2 zawodniczki.

W pierwszej rundzie uczestników podzielono na trzy grupy: 2 sześcioosobowe i jedną pięcioosobową. Po trzech najlepszych uzyskiwało awans do rundy finałowej i walczyło tam o zwycięstwo. Pozostali tenisiści grali o miejsca X-XVII. W drugiej rundzie każdemu z uczestników zaliczone zostały wyniki z pierwszej rundy.

Najlepszym ostatecznie okazał się Maciej Lisowski z Kołaczkowa, który zdobył łącznie 19 punktów – tyle samo co drugi w klasyfikacji Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek. O pozycjach obu panów zadecydował bezpośredni mecz, w którym Lisowski wygrał 2:0. Trzecie miejsce zajął Michał Łęgowski z Kołaczkowa, a “dopiero” na czwartym uplasował się broniący tytułu mistrzowskiego Tomasz Grobelski, również z Kołaczkowa.

Na bardzo dobrej piątej lokacie zawody ukończyła 20-letnia Marika Baczyńska z Bydgoszczy. Druga z dziewcząt Maja Łęgowska z Kołaczkowa była trzynasta.

Spośród żnińskich tenisistów najlepiej wypadł Mariusz Kolasiński, zajął on jedenastą lokatę. Piętnasty był najstarszy uczestnik turnieju Stanisław Mikołajczak.