Sekcja tenisa stołowego

Sekcja tenisa stołowego rozpoczęła swą działalność we wrześniu 2019 roku. Jej powstanie jest odpowiedzią na zainteresowanie tenisem podczas rozgrywek organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu, zwłaszcza turniejów z cyklu Otwartych Mistrzostw Żnina i turniejów deblowych.

Drużyna tenisistów, trenowana przez Marcina Frąckowiaka, przystąpiła do rozgrywek sezonu 2019/2020 w VI lidze Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisa Stołowego.

W roku 2019 w okresie od 21 września do 7 grudnia rozegrana została pierwsza runda. Zespół występujący pod nazwą Baszta MOS Żnin wygrał wszystkie sześć spotkań, zdobywając komplet punktów i plasując się na pozycji zdecydowanego lidera tabeli.

Tenisiści Baszty MOS Żnin oprócz rozgrywek ligowych aktywnie uczestniczą w wielu turniejach i cyklach imprez. Oprócz wspomnianych Otwartych Mistrzostw Żnina w tenisie stołowym są to również Grand Prix Mogilna, w którym na koniec 2019 roku nasi zawodnicy Mateusz Brończyk (chłopcy do lat 14) oraz Marcin Byczyński (chłopcy 15-18 lat) zwyciężyli w swoich kategoriach.