Zagrają o Puchar Ligi

Powoli zbliżają się do końca rozgrywki Ligi Piłki Halowej MOS. Zanim jednak wręczone zostaną nagrody za cały sezon, zespoły szykują się jeszcze na tradycyjne mecze pucharowe.

Ich początek już 13 marca.

Losowania par 1/8 finału, bo od tej fazy gra się rozpocznie, miały miejsce przy okazji poszczególnych kolejek ligowych w lutym. Mecze pucharowe odbywać się będą identycznie jak te w lidze. Jedyną różnicą pozostaje fakt, że muszą w nich być wyłonieni zwycięzcy. Dlatego też w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry, o zwycięstwie i awansie do kolejnej rundy decydować będą rzuty karne. Odbędą się 3 serie, jeśli nadal nie będzie znany zwycięzca, piłkarze obu drużyn strzelać będą po jednym do momentu rozstrzygnięcia.

Przed rokiem w Pucharach triumfowały zespoły Passio Team (wśród old bojów) i Świątkowo.

Mecze 1/8 finału rozegrane zostaną 13 marca (piątek). W Pucharze LPH MOS zagrają:

17:00 Godawy – Twoja Energia
17:35 JKG Transport – Agro Goc
18:10 Elbonet Żnin – Mar-Kris
18:45 Radio Żnin FM – WKS Wawrzynki
Świątkowo – los wolny
Martina Żnin – los wolny
Budowlani – los wolny
Brico Marche – los wolny

Tego samego dnia, ale w późniejszych godzinach odbędą się spotkania w ramach Pucharu LPH MOS Old Boys:

19:20 Marcus Chodaki – Sami Swoi
19:55 Passio Team – Bahama Szubin
20:30 Chomętowo – Stanbud Mundurowi
Straż Pożarna – los wolny (Maja Trans Sped zrezygnowała z gry o Puchar)
Dobrowolski Łabiszyn – los wolny
Cieśla-Dach – los wolny
Darko Konstrukcje – los wolny
Sołectwo Słębowo – los wolny

Kolejne rundy pucharowych zmagań zaplanowano na 20 marca (ćwierćfinały), 27 marca (półfinały) oraz 3 kwietnia (finały). Po zakończeniu meczów finałowych nastąpi uroczyste podsumowanie sezonu, wręczenie medali, pucharów i wyróżnień indywidualnych. Całość tradycyjnie zakończy wspólne biesiadowanie przy grillu i napojach.

Rozgrywki o Puchar Ligi Piłki Halowej MOS objęte zostały Honorowym Patronatem Burmistrza Żnina.